Aktorė Ana Magnani liepė savo vizažistui visiškai nemaskuoti jos raukšlių, nes jai reikėjo vargti visą gyvenimą, kad jas gautų. Tačiau tik nedaugelis visiškai nesuka sau galvos dėl savo senstančios odos, ypač veido ir kaklo srityje, kurias metams bėgant raukšlės vagoja vis giliau ir giliau. Dauguma mūsų nori likti kuo jaunatviškesni kiek įmanoma ilgiau ir visai negalvoti apie savo amžių, ypač žiūrint į save veidrodyje.

Kodėl atsiranda raukšlės?

Laikui bėgant oda praranda savo struktūrą, elastingumą ir tvirtumą. Taip nutinka dėl šių priežasčių:

palaipsniui vis silpsta fibroblastų aktyvumas. Šios jungiamojo audinio ląstelės gamina elastines skaidulas ir kolageną, kurie iš esmės palaiko odos struktūrą, po epidermiu sukuria biologinius pastolius, kurie laikui bėgant tampa trapesni;
elastinės skaidulos ir kolagenas laikui bėgant gaminami mažesniais kiekiais bei vis plonesnės struktūros;
riebalinės liaukos gamina vis mažiau riebalų, todėl sumažėja odą dengianti hidrolipidinė plėvelė, neleidžianti jai prarasti vandens; dėl dehidratacijos raukšlės tampa gilesnės ir labiau matomos.

Bėgant metams šie procesai yra neišvengiami, o genetika gali juos pagreitinti ar sulėtinti.  Tačiau labai svarbų vaidmenį atlieka ir fotosenėjimas: per stiprus saulės ar įdegio lempų poveikis itin spartina odos senėjimo procesus, nes ultravioletinė spinduliuotė skatina laisvųjų radikalų, reaktyvaus deguonies formos, atsiradimą, kurie smarkiai pagreitina raukšlių susiformavimą.

Ar visos raukšlės vienodos?

Ne, nors jos visos vienodai nelaukiamos.

Mimikos raukšlės, kurios atsiranda vienos pirmųjų, priklauso nuo to, kokia mūsų veido išraiška dominuoja, nes nuo to priklauso, kurie veido raumenys yra sutraukiami. Jei dažnai prisimerkiama – formuojasi paukščių kojyčių pavidalo raukšlelės paakiuose, o jei dažnai šypsomasi – raukšlių atsiranda aplink burną;

gravitacinės raukšlės išryškėja vyresniame amžiuje, nes bėgant laikui poodiniai audiniai pasiduoda žemės traukai, kuri tarytum patempia odą žemyn;

„pergamentinės“ raukšlės yra tinklo pavidalo, jos formuojasi odoje, kuri buvo per stipriai veikiama ultravioletinių spindulių be jokios apsaugos;

miego raukšlės, kurios susidaro dėl padėties, kurią užimame ilsėdamiesi. Jos atrodo nepavojingos, nes iš pradžių išnyksta netrukus po to, kai pabundame, tačiau su metais jos išnyksta vis lėčiau, kol galiausiai lieka odoje, nes senstant ji praranda elastingumą.

Odos jauninimo procedūros

icoone odos jauninimas

Labai nedaugelis iš mūsų šiandieną vis dar laikosi senovinių patarimų vis mažiau judinti veido raumenis, kad oda kuo ilgiau atrodytų jaunatviška. Daugelis taip pat nenori raukšlių gydyti botoksu ar veido pakėlimo injekcijomis, nes bijo šalutinio poveikio ir ilgo atstatomojo periodo. Tačiau yra ir kitų lygiai taip pat veiksmingų sprendimų: Icoone yra viena iš veiksmingiausių odos jauninimo procedūrų, nes jos veikia odą giliai, kur formuojasi raukšlių atsiradimo priežastys, tačiau yra visiškai neinvazinės ir neturi šalutinių poveikių.

Icoone veiksmingumo paslaptis – inovatyvi „Roboderm®“ technologija, pagrįsta mikrostimuliatorių naudojimu, kurie, kaip tūkstančiai mažyčių rankų, masažuoja odą. Tai vadinamoji multimikroalveolinė stimuliacija, kuri yra unikali ir veiksminga, nes veikia trimis kryptimis bei pasiekia pačius giliausius odos sluoksnius ir aktyvuoja joje esančius organizmo resursus.

Icoone veido masažas atliekamas su mikroantagliu, kurio plotis – vos 7 mm. Su juo galima pasiekti visas veido ir kaklo zonas, suaktyvinti cirkuliaciją odoje bei paskatinti fibroblastus gaminti elastiną ir kolageną. Po Icoone procedūrų odos skaidulos lieka elastingesnės, bendra išvaizda pajaunėja akimirksniu,  o rezultatai matomi ir apčiuopiami vos po keleto procedūros minučių. Ši odos puoselėjimo intervencija, nors yra visiškai neskausminga, švelni ir maloni, išlygina raukšles, grąžina odai stangrumą ir elastingumą bei suteikia jai akivaizdaus švytėjimo, dėl ko iškart atrodysite jaunatviškiau.

Noriu užsisakyti